וידאותרפיה

וידאו תרפיה

וידאו תרפיה הינו טיפול המשלב עשייה קולנועית. המטופל יוצר סרט או סרטונים קצרים במהלך הטיפול. צילום וידאו הוא הכלי העוצמתי ביותר לספר את סיפור חיינו. התיעוד, הצילום, והתחקיר מאפשרים התבוננות חדשה ויצירתית על הסיפור שלנו. בתהליך עשיית הסרט מתאפשרת ראייה רחבה יותר ובזוויות אחרות על דפוסים, רגשות ומחשבות  שמעכבים אותנו. אנחנו יכולים לצפות בסיפור ולראות אותו באור חדש. תהליך וידאותרפיה מתאים, לתקופות משבריות, התמודדות עם חולי, רצון להתפתחות אישית, רצון לספר את הסיפור שלנו, רצון להעיר מחדש את היצירתיות. 
 הטיפול בוידאו תרפיה מתאים לכל אדם המגלה נכונות להתנסות בחוויה של עשיית סרט ללא קשר לכשרון אומנותי או ניסיון קודם בתחום. החוויה של הפקת סרט הינה חוויה מרתקת ומעצימה לכל אדם.הסרט יכול להיות סרט עלילתי (נראטיבי), דוקומנטרי, יצירת סרטון, או וידאו מטאפורי, לפי בחירת המשתתפים.אין מודל אחד של עבודה טיפולית בוידאו, כל תהליך כלומר, אין מודל אחד של עבודה טיפולית דרך וידאו. מאחר והקולנוע הינו מורכב, הטיפול דרך קולנוע מורכב גם הוא ומציע כמה אפשרויות. בתהליך הוידאותרפיה אין צורך בניסיון בצילום, כתיבה או עריכה. כיום מצלמת הפלאפון יכולה לשמש אותנו בתהליכים יצירתיים ונפשיים.

דוקו תרפיה

הפקה של סרט דוקומנטרי – ישנה אפשרות ללוות מטופל בעשייה של סרט בו הוא גיבור הסרט שמספר על חייו, או סרט שהמטופל הינו במאי שחוקר / שואל שאלה דרך סרט.
צילום של סצנות דוקומנטריות אשר לא נאגדות לסרט אלא החשיבות היא בסצנה עצמה. צילום של קטעי חיים על מנת להראותן למטפל, ולבדוק את התוכן של הארוע ואת הבחירה באמצעי המבע, האופן בו אדם בוחר להראות לספר על חיי.

וידאו מטאפורי - משולב כתיבה

וידאו העוסק בדימויים, מטאפרות, צילומים, וקטעי כתיבה המועברים בוויס אובר (קריינות).  העבודה עם דימויים ומטאפורות מיצרות מרחב התפתחותי מוגן ולא מאיים,למעשה מתרחשת עבודה "עקיפה" כך המשתתף מייצר סרט שנוגע בנפשו בדרכים מוגנות ומעלה נושאים ורגשות חבויים.